| SangeDeTaur a întrebat:

Salut, am si eu o problema in domeniul programarii e o chestie simpla dar imi da batai de cap(am incercat mai multe metode dar...) as vrea sa scriu intr-un fisier text care se afla intr-un folder anume.
#include
using namespace std;
int main()
{
ofstream g("C:\Users\George\Desktop\dasdad\txt.txt");
g

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Am facut si eu asta, problema ta (si a mea atunci) e ca trebuie sa pui dublu backslash pentru ca e interpretat ca simbol cheie sau asa ceva si da eroare.
Uite codul meu :
#include

using namespace std;

int main()
{
ofstream f("C:\\Users\\(numele meu)\\Desktop\\date.txt");
f

| SangeDeTaur explică:

Acum serios inloc sa puneti linkuri care le gaseste oricine mai bine nu face-ti nimic.