| LovinHisGoldenEyes a întrebat:

Am terminat a 8a anul asta si am optat pentru filologie -engleza intensiv.Ma rog, pe foaia de optiuni am trecut codul doar pentru filologie simplu(intensivu' nu era inclus in optiuni). Trebuia sa dau un examen special inainte (bazat pe engleza)?
Sau se da dupa admiterea in liceu?

Dau funda, vot sau ce mai doriti. :]

3 răspunsuri:
| Alexandra_6314 a răspuns:

S-a dat un test in data de 3 iunie, acesta trebuie sa il ai neaparat daca optezi pentru o cls cu bilingv engleza. Daca ai acest test luat ai un avantaj daca mergi la intensiv engleza, deoarece nu mai trebuie sa dai testul care se va organiza in cadrul scolii.

| candygirl a răspuns:

Si eu sunt la filologie intensiv engleza si nu am dat niciun test :-|.

| ileana_5795 a răspuns:

Pai intereseaza-te daca s-a dat examenul. La mine in oras, de exemplu, s-a dat examenul in timpul anului scolar. Trebuia sa te anunte un profesor de engleza, ceva. Din cate imi amintesc eu am dat examenul, s-au afisat notele, apoi s-a afisat si repartitia in licee. Si atunci cand mergeam sa depunem dosarul ala trebuia sa cerem la secretariat o cerere pe care sa o completam. Si acolo cereai practic sa mergi la o clasa de engleza intensiv.