| BLuE10 a întrebat:

Am intrat in clasa a 9a si am intrat la filologie. La mine in liceu se fac clasele de filologie asa:
Filologie - Engleza Intensiv
Filologie - Franceza intensiv
Filologie - Simplu.

Eu am optat pentru engleza intensiv si acum pe 29 iulie am un examen la engleza si nu stiu din ce se da. Ma puteti ajuta cu modele ceva. Sau cineva care a trecut prin acest examen sa-mi spuna ce le-a dat.

3 răspunsuri:
| Bibii08 a răspuns:

O sa iti dau sa te uiti la ce s-a dat la liceu la mine in anii trecuti.
http://education.8k.ro/bilingv.html
astea sunt atat subiectele de la proba orala, cat si la cea scrisa. in general trebuie sa repeti timpurile si conditionalele.
oricum testele astea trebuiau date in perioada 2-4 iunie. daca se dau dupa repartitie sunt egale cu 0 deoarece nimeni nu are dreptul sa te mute din clasa unde ai intrat. stai linistita ca nu este greu. plus ca trebuie sa iei peste 6, deci e destul de lejer. si eu am dat testul anul asta.:) sper ca te-am ajutat. Fundaa?

| BLuE10 explică (pentru Bibii08):

Am mai vazut raspunsul asta undeva tot pe TPU. Si eu nu dau bilingv, dau un examen acum pe 29 iulie ca sa intru la clasa de engleza intensiv si nu stiu din ce se da, acest examen este la fel ca cel de la bilingv?

| Bibii08 a răspuns (pentru BLuE10):

Cred, eu am dat la bilingv... Scuze ca nu am fost de ajutor, dar iti dau id.ul meu sh mai vorbim acolo. Uite.l : bianca_maria206@yahoo.com.