| Raptor1234 a întrebat:

Am terminat clasa a 9 a si vreau sa ma transfer la alt profil din acest liceu. E tarziu? Profesorii mi-au spus ca pot doar dupa ce se dau corigentele din toamna. Dar eu nu am corigente iar un coleg mi-a spus ca s-a incheiat deja perioada in care ma puteam transfera. Ce fac?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a incheiat nici o perioada de transferuri. Poti depune cererea pe la sfarsitul lunii august, oricum va fi discutata in prima sedinta a CA al liceului, de regula aceasta are loc la inceputul lunii septembrie.

| sierra1 a răspuns:

Spune-le părinților să vorbească cu directorul și să depună o cerere în acest sens

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Intrebi la secretariat, ei stiu mai bine. Nu te lua dupa spusele oricui, poate ca o sa trebuiasca sa dai o diferenta si atat.

| Dishka a răspuns:

Asteapta ca cei in situatie de corigenta sa dea corigenta, asta undeva in august, și tot în august dupa data de 20 sau 25 du-te la liceu pentru a întreba de transfer. In niciun nu e prea târziu, baftă!

| AllyAlexandra20 a răspuns:

De obicei este bine să iei informațiile direct de la sursă, deci dacă vrei să știi o dată exactă, du-te și întreabă la secretariatul școlii. Oricum prea târziu nu are cum să fie, fiindcă de obicei corigențele se dau pe la finalul lunii iulie sau în august. Oricum depinde și e foarte posibil să primești informații diferite de la fiecare persoană pe care o întrebi laughing

| Zapper15 a răspuns:

Te poți transfera.profesorii spun așa pentru a nu pierde elevi