| flyleaf22 a întrebat:

Anul asta dau BAC-ul si as vrea sa ma apuc de studiu individual. Problema e ca nu stiu cu ce sa incep. Dau la romana, mate m2, engleza si geografie. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Incepe cu romana fiindca ai materie din anii anteriori aproape uitata.Citeste mai intai romanele, nuvelele, povestirile studiate la clasa, daca nu le-ai citit cumva.Revezi apoi opiniile critice prezente in manual si in notite.La celelalte trebuie sa fii foarte activa la clasa.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Incepe cu mate, apoi romana, geografie, engleza.mate prima pentru ca e singura reala si cea mai grea. spor.winking

| cristianorudi7 a răspuns:

Multa lume mi-a spus sa incepi mereu cu ce e mai greu deci romana mate engleza.