| Gabriela949 a întrebat:

Buna tuturor! Anul acesta dau bacul si as vrea sa ma apuc de învățat, dar efectiv nu știu de unde sa încep (dau la romana, mate, geografie). Sunt genul de persoana care învața extrem de repede si logic, dar in același timp sunt si foarte leneșă. Am mai avut câteva "tentative" de a mă apuca, dar când am realizat că nu știu ce sa învăț mai întâi, am renunțat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pina acum ce ai facut? Daca de acum te apuci sa inveti pentru bac sigur nu o sa i ei bacul deoarece ai multa materie de invațat iar asta o invatai treptat in toti anii de liceu, dar nu ai vrut sa inveti cand era vremea, acum degeaba nu ingrasi porcul in ajun.

| ansei a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu i adevarat; eu am avut media 9 in simulari si am invatat cu o saptamana inainte la romana istorie si logica

| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "nu știi de unde să începi"?

Materia aia a fost predată într-o anumită ordine. Nu crezi că ar fi logic să începi cu începutul, și să continui în ordinea în care a fost predată materia?

Să zicem că la limba română și geografie mai poți să sari dintr-un subiect în altul, pentru că nu prea decurg unul din altul. Dar la matematică cum ai putea să înveți altfel decît în ordinea în care se predă, având în vedere că fiecare noțiune nouă se bazează pe noțiuni învățate anterior?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici tu ca inveti repede la fel ca toti restul care invata cu o saptamana inainte si de-abia iau un 6. Sunt niste aplicatii pe mobil cu ce ai de invatat pentru bac si poti sa te folosesti de ordinea materiei ca sa inveti daca nu stii de unde sa incepi