| ionalglanetasuluiii a întrebat:

As avea nevoie de câteva sfaturi în legătură cu pregătirea pentru admiterea la medicina. Sunt în clasa a 11-a și m-am apucat serios de învățat la biologie, însă la chimie stau foarte prost... În clasa a 10-a nu am făcut mare lucru la școală, iar meditații la chimie nu pot sa fac decât maxim o data pe luna.La biologie, în schimb, ma descurc.Ma gandeam:ar fi o idee buna sau rea sa ma concentrez pe chimie mai mult în semestrul al doilea și sa trag tare la biologie acum?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele in paralel (bio și ch)

| iamprettybored a răspuns:

Eu zic că dacă te apuci acum de meditații la chimie, chiar dacă faci o dată pe lună tot e bine, dacă profesorul e serios atunci o să îți predea rapid materia și tu vei avea timp să o repeți și să faci probleme. Trebuie să lucrezi mult singur/ă și să îți faci un program de lucru. Fii atent/ă și la școală în cazul în care faci chimie că e cam aceeași materie ca pentru admitere! Și la bio la fel. Multă baftă!

| GSMH a răspuns:

Eu sunt a12 a si fac pregătire la ambele, profa mea de bio mereu imi spune ca e o idee proasta sa te apuci de învățat la bio din a11 a deoarece in a12 a o sa te plictisesti si o sa o tratezi cu superficialitate, eu îți recomand sa ai mare grija cu chimia, o sa se adune materia si e chin, TRUST MEEE