| MsGossier a întrebat:

Salut

As dori sa aflu parerea voastra despre colegiu national din iasi?

cum credeti merita sa inveti acolo?

si care este media de admitere la stinte ale naturii?

daca puteti oferitimi mai multa info cei care invata acolo profesorii colegii si asa mai departe

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Mediile de admitere la Colegiul National anul acesta au fost: mate info - 9, 42 si la filologie - 9, 09. Nu stiu daca au si profilul stiintele naturii. Pe admitereliceu.ro nu figureaza decat aceste doua profile. Cat priveste parerea mea despre acest liceu, pot sa-ti spun ca trebuie sa fii f. bun la invatatura pentru a putea sa tii pasul. Cerintele sunt f. f. mari.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Este un liceu foarte bun cu profesori foarte severi! Daca inveti bine nu cred ca vor fi problemethinking
Si sa ai grija sa nu te ratacestilaughing E mai ceva ca un labirintlaughing
Eu cand am mers la olimpiada de mate m-am ratacitlaughing Am cautat sala o oralaughing Si cand sa ies erau mai multe sacari si cineva mi-a spus sa o iau pe a treia scara si am mers acolo si era bezna si banci scaune catedre table stricate arau pe scari :-ss si am iesit printr-o usa vai de capu' ei si se holbau toti la mine rolling on the floor)))))

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Uite poti sa dai la Colegiul C. Negruzzi uite saitul:
http://www.colegiulnegruzzi.ro/
sau la mihai eminescu:
http://lme.is.edu.ro/
Sau cum ti-am spus la liceul grigore moisil
http://www.liis.ro/explore.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am facut 5-8 la colegiul national iasi si voi incepe liceul tot acolo. din experienta mea gimnaziala liceul e ok, evident ca la orice scoala sunt si profi exigenti si intelegatori si colegi nesuferiti si tocilari si de gasca. din pacate nu este profilul stiinte ale naturii:( are doar 2 profile mate info(mate info normal si mate info intensiv engleza) si filologie intensiv engl. mie personal mi-a creeat o impresie placuta. plus, daca vei cauta pe situl oficial al colegiului( http://national.is.edu.ro/ro/index.php?pag=personalitati&menuopt=2 ) vei vede si ca renumite persoane au studiat acolo. este impartit pe 3 corpuri A in care se invata in prezent B care e inchis pentru renovare(era deschis prin 2008, cred) si C care am Intel ca e in afara liceu. are un teren interior unu exterior si o curte interioara. iti recomand colegiul national cu inima deschisa pentru ca mie nu mi-a parut si nici nu-mi pare rau de alegerea facuta! bafta in continuare!

| cristina_3322 a răspuns:

Liceul national din iasi, este un liceu foarte bun, profesorii sunt acceptabili, merita sa inveti la un asa liceu.
Insa despre medii nu stiu sa iti spun exact, nu mai am cartea cu mediile, dar de pe la 8, 70; 8, 80 in sus.
bafta:*