| Yillis a întrebat:

As dori sa dau la "Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei" - Universitatea Politehnica Bucuresti.

Am vazut ca exista 2 specializari : Inginerie electronică şi telecomunicaţii (ETC) / Calculatoare şi tehnologia informaţiei (CTI)

Imi puteti spune diferentele dintre cele doua specializari? ( la CTI e mai multa informatica?).

As dori un model de admitere, sau ce este necesar...

Am googaluit si nu prea am gasit informatii.

Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ingineria electronica se ocupa cu... electronica generala si in mod special cu cea industriala, inclusiv partea de telecomunicatii. Despre cea de a doua specializare, cred ca nu este cazul de explicatii, titlul spune totul.

| rmd90 a răspuns:

In culegerile de admitere UPB gasesti toate informatiile referitoare la examen. Le poti cumpara de aici: www.culegeriadmitere.ro