| criştiyan a întrebat:

Imi puteti spune si mie daca stiti, ce se face si ce poti ajunge daca urmezi urmatoarele sectii de la politehnica Bucuresti: "energetica" si "electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei"

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La energetică te pregătești pentru a lucra în domeniul producerii și distribuției energiei electrice.
La electronică, poți alege din ceva mai multe domenii: electronică aplicată (electronist), componente (specialist în realizarea de semiconductori), radio și telecomunicații, și mai vezi și pe saitul lor că scrie sigur. Acum 25 de ani, eu am ales specializarea „aparate de bord pentru navigație aeriană"; am înțeles însă că după revoluție, specializarea a trecut la facultatea de aeronave.

| Silenz a răspuns:

Daca ai relatii, te angajezi pe profil, daca nu, atunci faci facultatea doar ca sa ai o facultate facuta.

| criştiyan explică (pentru Silenz):

Asa e peste tot, da si tu un raspuns bun daca tot te.ai obosit sa citesti intrebarea, nu te mai crede asa destept mai gig muschiwinking

| Silenz a răspuns (pentru criştiyan):

Daca chiar te interesa sa afli un raspuns serios, intrai pe site-urile celor doua facultati si faceai o comparatie intre ele. Vedeai ce materii se fac, ce specializari sunt, cum este programul.
Dar nah, romanul stie numai ca sa scoata ochii altuia si sa primeasca totul mura in gura.

| shadow21 a răspuns (pentru criştiyan):

Bai uratul satului nu e vina mea ca pu-i intrebari prostesti ca tine

| shadow21 a răspuns:

Te angajezi pe profil

| criştiyan explică (pentru shadow21):

Tu cred ca ai IQul cu minus straight face