| edani99 a întrebat:

As dori sa merg la Facultatea de Limbi Straine din Bucuresti, pe sectiunea engleza-germana. Cei care au absolvit sau inca fac aceasta facultate, imi pot da niste pareri/opinii personale, daca este ok sa urmez respectiva facultate? Si daca da, pe ce ar trebui sa ma axez mai mult la liceu ( sunt clasa a11a )? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Atunci e suficient cred. din ce stiu eu, a 2-a limba acolo se considera incepatoare, adica va ia de la 0, dar e bine sa ai o mica baza, sa stii cateva cuvinte si sa-ti fie usor familiara limba. Ar fi bine sa te uiti si peste gramatica.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe engleza, ca la engleza dai admitere. Ai putea sa incepi sa studiezi si germana ca sa ai o mica baza deja acolo.

| edani99 explică (pentru Adry05):

Pai deja folosesc aplicatia Duolingo si exersez germana.

| Adry05 a răspuns (pentru edani99):

Atunci e suficient cred. din ce stiu eu, a 2-a limba acolo se considera incepatoare, adica va ia de la 0, dar e bine sa ai o mica baza, sa stii cateva cuvinte si sa-ti fie usor familiara limba. Ar fi bine sa te uiti si peste gramatica.