| AnonimAna123 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu cate ceva despre scoala din Italia, pentru ca in curand ma mut acolo si as dori sa stiu ce diferenta e fata de scoala din Romania. Fundita happy

Răspuns Câştigător
| alessia00 a răspuns:

Deci diferente sunt si inca multe, aici 6 este ca 5 la moi, daca nu ai mediea 6 la 3 materi ramai corigent si trebuie sa mergi si vara la scoala, profesorii sunt foarte buni te ajuta mult, sper sa nu dai de unu care are cu capul, pai catalogul este online iti dau o parola si numele si trebuie sa intri pe site-ul scoli, acolo pot intra parintii sa iti vada notele si absentele dupa o ora in care tu ai plecat la scoala ei pot verifica daca esti la scoala sau nu, u poti sa fugi de la scoala ca sa iesi mai repede de la scoala trebuie sa vina mama ta sau tatal tau dupa tine si sa semneze, ai o pauza pe zi, o pauza de zece minute. daca mai vrei sa stii ceva, intreaba-ma, eu sunt la scoala in Italia.

2 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Ştiam că dacă în România eşti într-a 9-a, în Italia vei fi într-a 10-a sau a 11-a. Ceva de genul totuşi happy

| AnonimAna123 explică:

Stiam si eu asta, ceva mai important in afara de astea