| later a întrebat:

As dori sa va intreb si eu unde as putea sa imi imbunatatesc engleza.
Pregatire am facut doar 1 an, deoarece ce faceam stiam deja, cum exceptia timpurile past perfect.
Sunt de nivel mediu spre bun, insa imi doresc din toata inima sa vorbesc engleza exact cum vorbesc romana, si sa o si scriu, bineinteles.
Poate profesorul cu care am facut pregatire nu era prea bun, insa daca voi considerati ca m-ar ajuta o pregatire, una cu un profesor care sa isi dea interesul, va rog sa imi spuneti.
Sora mea de 28 de ani stie foarte bine engleza, la firma unde lucreaza se vorbeste doar engleza, si imi doresc sa stiu si eu. Ea nu ma poate ajuta, deoarece are mult de lucru la servici si acasa.
Ea mi-a propus ca facultatea sa o fac cu ea (si ea vrea sa faca o alta facultate, una recunoscuta de firme in toata lumea), dar in strainatate : germania / anglia / SUA.
Va rog mult sa ma ajutati, dau funda celui mai bun raspuns. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| krysstal a răspuns:

Intra pe livemocha.com e foarte bun site-ul da lectii foarte bune de toate elurile si gramatica, timpuri, de toate

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat