| whizwz a întrebat:

Salut, aș fi interesat sa aplic la un colegiu militar fiind minor sunt curios dacă elevii au voie sa părăsească incinta căminului pentru a merge în oraș (când toate cursurile și orele de studiu sunt terminate nu în timpul cursurilor) mulțumesc anticipat.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate, cu bilet de voie.

| Violleta2022 a răspuns:

Este permis numai in weekend sau daca ai programare la medic, ori ceva important de rezolvat, numai cu bilet de voie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ideea e ca nu ai deloc libertate deplina asa cum ar fi in cazul in care ai da la alt liceu, deci alege constient.

| Hyperion7 a răspuns:

Doar cu bilet de voie, din câte știu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo este foarte strict deci ai nevoie de bilet de voie!

| Standt a răspuns:

Nici dupa cursuri. Numai la sfarsit de saptamana cu bilet de voie. Care acolo se numeste altfel dar imi scapa denumirea.

| SapLla a răspuns:

La liceu sau academie? La liceu din cate stiu te lasa dar nu ai timp de asa ceva +trebuie sa vii la o anumita ora stabilita (din cate stiu e 22).Cu bilet de voie.
Dar nu.ti recomand la liceul, academia mai e cum mai e dar la liceu iti disturgi copilaria
Succes!

| Anonymous789560 a răspuns:

In timpul săptămânii ai nevoie de bilet de voie. In weekend ai voie sa pleci acasă doar daca ai note bune