| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! V-ați gândit, mergeți la Arena Naționala la meciurile din Euro2020? Am văzut ca un bilet costa minim 80 de euro și eram curios dacă merge cineva. Mulțumesc anticipat pentru timpul acordat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca vor fii prea multi, mai ales ca pandemia continua sa faca victime zilnic.
Cifrele oficiale spun peste 3000 de infectati pe zi, dar in realitate sunt cel putin dublu.

Un om cu constiinta se va gandii de 100 de ori daca sa mearga sau nu, fiindca odata infectat nu mai este cale de intoarcere si daca ai acasa familie mai in varsta, cu probleme de sanatate, le pui viata la risc si de-i pierzi, nu -ti vei mai gasi linistea niciodata.
Iata ce s-a intamplat in Brazilia, anul asta in februarie, la festivalul de la Rio de Janeiro, unde s-au dus gramezi.
Brazilia este pe locul 2 in lume, la mortalitate, din cauza covidului cu 3000 de morti pe zi si peste 70mii infectati zilnic)
Uita-te la YESTERDAY, unde cifrele au fost deja publicate:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

| cfrtobias a răspuns (pentru Violleta2022):

Oricum doar vreo 50% va fi voie daca e sau mai putin... din capacitatea la stadion

| Werrich a răspuns (pentru cfrtobias):

Dap, doar 13000 de locuri sunt permise pe stadion, 25-33% din capacitate.

| brico197 a răspuns:

Nu ne am gandit sa aruncam 80 euro la gunoi. Poate aia cu venituri didisgratioa o vor face...