| AurelG a întrebat:

As dori sa ma ajutati in legatura cu anumite nelamuriri legate de programul de studii de invatamant la distanta din cadrul Facultatii de Cibernetica -ASE. Doresc sa stiu care este modalitatea de desfasurare a cursurilor, in ce zile se merge la facultate, cat de des se merge la cursuri, daca este nevoie de foarte mult timp pentru studiu acasa precum si orice alte informatii legate de acest program de studii.

Va multumesc anticipat pentru timpul acordat!

5 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Vei primi totul explicat dupa inscriere, eu fac la distanta contabilitate, avem cursui de obicei vineri seara si sambata dimineata, nu in fiecare saptamana, lectiile le primesti pe o platforma online.

| AurelG explică (pentru Betty12345678):

Profesorii se implica la fel ca la cursurile cu frecventa sau sunt mai delasatori? Totusi, as dori sa invat ceva daca o sa urmez acest program de nu studii, nu am nevoie numai de diploma. Multumesc.

| Betty12345678 a răspuns (pentru AurelG):

Da,profesorii sunt cam la fel, doar ca se prea mai mult dintr-o data.Noi avem 2 seminarii pe semestru la fiecare materie si acesta dureaza cate 3 ore si jumatate.

| AurelG explică (pentru Betty12345678):

Multumesc pentru lamuriri, probabil ca o sa mai revin cu anumite intrebari, daca se poate.

| Betty12345678 a răspuns (pentru AurelG):

Da