| Lustra a întrebat:

Salut,as vrea ca in vara acestui an sa ma transfer de la profil electromecanic(tehnic) la profil economic sau comert(servicii). Sunt institutii diferite, nu-s in cadrul aceluiasi liceu.
Trebuie sa dau niste diferente de admitire? Daca da, in ce constau acestea si cand le pot da?
Sunt chestii elementare sau lucruri predate intens in decursul anului scolar? Daca s-ar putea si un exemplu, m-ar ajuta foarte mult.

P.S: Acelasi lucru as dori daca se poate si la filologie sau stiinte sociale(ma gandesc ca e la fel si nu mai e cazul de o a doua explicatie, doar probele la latina si istorie in ce constau ma intereseaza)

1 răspuns:
| sniperr21 a răspuns:

La limba 100% dai.Acum la.restul nu stiu, dar probabil vei face practica.(Prin hoteluri etc) varul meu a fost pe economie si asta a facut( nu e neaparat hoteluri)