| EsteraIulia1918 a întrebat:

As vrea sa citesc despre oameni gen aristotel, tertullian, deci despre grecii antici, daca nu ma insel.
Ce carti imi puteti recomanda?

1 răspuns:
| Basthet a răspuns:

Bună! Pe okazii.ro am văzut că au două cărți care ți-ar fi de mare folos: "Istoria Greciei antice" de V.S.Sergheev și "Istoria literară a Greciei antice" de Robert Flaceliere. Pentru filosofii Greciei antice îți recomand un roman care sunt sigură îți va plăcea, fiindcă e foarte pe înțeles, "Lumea Sofiei" de Jostein Gaarder. Ai putea să cauți și "Istoria culturii și civilizației" de Ovidiu Drimba, volumul 3. Succes!