| Greenhorn a întrebat:

As vrea sa lucrez in proiectarea/productia de smartphones si/sau componente de smartphones. La ce facultate ar trebui sa ma duc sau ce cursuri ar trebui sa urmez?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru partea de software poti faci o facultate cu profil IT precum Informatica sau Automatica si Calculatoare.

Pentru partea de hardware pe langa Automatica si Calculatoare mai poti face Telecomunicatii sau Electronica. Sa nu te astepto sa iti gasesti loc de munca in Romania pe partea de hardware

| Roby669 a răspuns:

Una cu profil IT, specializarea hardware. Totul pleaca de la calculator, parerea mea.