| anonim_4396 a întrebat:

ce facultate sau ce cursuri ar trebui sa urmez pentru a putea fi detectiv( particular)? ...in romania sunt aceste cursuri/facultati? .multumesc

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Http://www.scoaladedetectivi.ro/ - uite o scoala de detectivi particulari

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cred ca academia de politie. Dar ai vazut prea multe filme. In Ro, nu e asa bine platit si nici asa de palpitant.

mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cetatenie Romana, sa ai studii medii de politie sau de domeniul apararii nationale, ordine publica sau siguranta nationala. apt din punct de vedere medical, sa nu fi savarsit fapte penale sa nu desfasori activitati publice, un atestat obtinut de la Inspectoratul Judetean de Politie sau de la Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti.

eileen
| eileen a răspuns:

Trebuie sa faci scoala de politie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Academia de politie sau facultatea de drept... din cate stiu eu... sper ca te va ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu stiti raspunsul de ce induceti in eroare? ai nevoie doar de studii superioare, sau o scoala pentru detectivi... te invit pe detectiv-online. ro sa descoperi mai multe din aceasta meserie frumoasa! (@psiholoaga, intr-adevar nu e ca in filme! e mult mai frumoasa!)

| alynutza_4997 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu
as vrea sa fu un detectiv renumit care sa bage multi oameni in inchisoare si apoi cand ii elibereaza sa ma caute sa incerce sa ma omoare