| rafe a întrebat:

As vrea sa stiu care este cea mai buna editura pentru un manual de biologie pentru clasa a7a? Adica care explica cel mai bine notiunile de anatomie in detaliu deoarece am nevoie de unul si nu stiu ce editura sa aleg. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Mai2001 a răspuns:

Eu in clasa a VII-a am avut un manual de la editura Corint. Mie mi s-a parut un manual destul de bun.

Nu stiu cum sunt alte manuale deci nu as putea spune concret ca e cel mai bun manual.

Eu am avut si un memorator de biologie de la editura booklet care continea informatii preluate si din alte manuale. Acesta m-a ajutat sa invat mai bine la biologie. In plus continea si informatii in plus fata de cele de la clasa. De aceea iti poate folosi si la o posibila participare la olimpiada.