| vampiruP a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca sunt in Bucuresti facultăți la care poti intra si fără bac, si daca da, care sunt acestea? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista si nu o sa existe niciodata facultate la care sa poti intra fara bac, cum a zis minrest mai sus, cum sa faci facultate daca tu nu poti sa-ti iei nici bacul? La o facultate care se respecta dai cate 2 bacuri pe semestru, cel putin, la facultatile mai grele o sesiune e cat 5 bacuri...
Exista in schimb scoli postliceale pentru care nu iti trebuie bac sau care iti cer sa-ti iei bacul in timp ce faci si postliceala, asa ca ai timp.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista. Daca nici bacul nu esti in stare sa-l iei, ce sa mai zici de un examen de acolo?

| vampiruP explică (pentru Adry05):

1) Eu sunt deja la facultate, am bacul luat, un prieten m-a rugat sa ma interesez...si curious, ai putea sa imi zici si mie câteva scoli postliceale?

| minrest a răspuns:

Vampirule, sa intri la facultate fara bac e contradictie in termeni. Nu ai cum prin definitie. Dar de ce iti trebuie facultate daca nu iti place scoala?