| anonim_4396 a întrebat:

Ati putea va rog sa scrieti numele capitolelor din "Moara cu noroc" de Ioan Slavici sau sa imi spuneti daca, capitolele nu au nume? Din pacate nu am reusit sa iau cartea.

Răspuns Câştigător
| cosmin2000 a răspuns:

Buna capitolele operei,, Moara cu noroc" de Ioan Slavici nu au nume ci sunt numerotate de la I - XVII(1-17). Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Oke, mersi de info :*

| TRILA1 a răspuns:

Buna! Moara cu Noroc de Ioan Sloavici are capitole care sunt numerotate cu cifre romane pana la capitolul XVII. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?