| AlexinoRO a întrebat:

Care este criteriul pentru luarea bursei de merit? Eu sunt in situatia in care pe primul semestru am avut media peste 8, 50 iar acum in cel de-al doilea imi iese media 9 ( pe semestru). Nedumerirea mea este daca iau bursa de merit considerata cu media 9 sau imi trebuie media generala de 9? Vorbesc de cazul burselor de merit din sectorul 2, caci in alte sectoare stiu ca sunt alte cazuri.

Răspuns Câştigător
| madymeow a răspuns:

Bursa este acordata doar persoanelor cu media semestriala peste 9