| armageddon22 a întrebat:

Salut, care dintre aceste 2 specializari de la liceul chimic este si pentru barman?
1 - Industrie alimentara;
profil :
"Resurse naturale si protectia mediului"
2 - Turism si alimentatie
Profil "Servicii"
Deci vreau sa ma fac barman si sa ma duc la aceasta scoala profesionala deci, daca dintre aceste 2 specializari sunt pentru meseria de barman?

Răspuns Câştigător
| Burke a răspuns:

Frate devii barman daca te pricepi ca nu te invata la liceu cum sa combini bauturile si sa le arunci prin aer, termini liceul, iti iei diploma de bac si exersezi, te informezi despre combinarea alcoolului cu sucuri, nu vreau sa fiu rau sau ceva dar daca iti place umbla si invata meserie