| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Liceul la care vreau sa ma duc eu se numeste "Colegiul National de Agricultura si Economie " si eu vreau sa ma duc pe profilul "servicii" la economie credeti ca o sa fac agricultura? Mai este un profil care se numeste Resurse Naturale si protectia mediului si cred ca aici se face agricultura dar nu sunt sigura

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La resurse naturale și protecția mediului te ocupi de apă, aer. și de sol, de protecția oamenilor împotriva toxinelor. Te ocupi și de zona agriculturii dar nu ca să semeni și să recoltezi, ci mult mai interesant și de viitor.

| Aretha a răspuns:

A doua.
La economie, am o verisoara. A facut multa mate si module!