| reee3 a întrebat:

Salut, care este diferenta dintre invatamant cu frecventa si cel cu frecventa redusa( la facultate ). Din cate stiu la cel cu frecventa redusa te duci doar la examene, dar intrebarea mea este daca se tin cursuri ca la cea cu frecventa... unde inveti pentru examenele alea. Eu am intrat la o facultate cu frecventa anul trecut dar am fost doar o saptamana. a trebuit sa plec din Romania si acum vreau sa incep iar, la alta facultate. dar problema este ca vreau sa muncesc in paralel. si la cu frecventa nu prea iti permite programul. mai ales in primul an. din cate am inteles.

Deci la sfarsit cel care a fost la cu frecventa nu are nimic in plus fata de cel care a fost la frecventa redusa?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La invatamantul cu FR particip la cursuri, periodic sau in mod compact. La ID iei numai cursurile si Dumnezeu cu mila. Inveti cand vrei si unde vrei.

| reee3 explică (pentru Salontanul):

Cursurile de unde le iei? adica trebuie sa le platesti sau ti le dau profesorii?

| Salontanul a răspuns (pentru reee3):

Trebuie sa le cumperi de la profesori sau de la libraria indicata de ei.