| DanNyeL7 a întrebat:

Ce anume se face/invata la un profil Electronica Automatizari?

Răspuns Câştigător
| 1EndWorld a răspuns:

Inveti sa faci circuite electrice, sa repari electrocaznice iar daca vei termina liceul pe acest profil iar dupa aceea vei urma scoala de maistri care se face un 1 an te vei putea angaja intr-o fabrica unde se creeaza aparaturi, gen: o fabrica unde se fabrica iphone...

daca te-am ajutat imi dai funda?

5 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Uite cateva elemente : Inveti in general despre amplificatoare,circuite de diferite tipuri,porti logice,circuite pentru formarea impulsurilor,comparatoare,multiplexoare, desen tehnic, numaratoare,reactia in amplificare,regulatoare automate,senzori, sisteme de automatizare, traductoare etc. + materiile normale informatica, romana, mate m2 etc.

| dragosh57 a răspuns:

Partea de elecrica de la motorul unei masini

| CristianCRS a răspuns (pentru dragosh57):

laughing automatizare nu se refera la masini, nu te corectam daca nu aveam un atestat in automatizari. Numai bine.

| Nicolae_Dorina_1961 a răspuns (pentru CristianCRS):

Să faci reparatii la utilaje dintr-o fabrica de coloranti granule ce scoală trebuie să ai?

| stefanutzstefan a răspuns:

Ai intrat la cuza?