| 1Chris1 a întrebat:

Ce profil e mai avantajos, electronica-automatizari sau economic?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Electronica-automatizari- continui cu mecatronica la facultate si ai sanse(daca esti foarte bun) la un loc de munca in strainatate. Daca nu, chiar si la noi gasesti posturi de inginer,mai prost platite,primii doi-trei ani muncesti ca necalificat, pe urma avansezi la electronist,pe urma subinginer(a) happy
Economic-continui cu AFEE si iesi contabil,economist, mai dai si un master, te inscrii in societetea romana de economisti(nu asa se cheama dar am uitat) si poti sa fii economist la mai multe companii odata. Volumul de munca este enorm, salariul sa zicem ca e mai mare decat in general, daca lucrezi la o multinationala ceva. Daca lucrezi la un butic te mai pune patronul sa faci fals in acte, sa scoti tva-ul...E greu in fiecare, pe care o preferi tu...

4 răspunsuri:
| adsx a răspuns:

Eu as zice electronica-automatizari

| 1Mihai1 a răspuns:

Economic.

Răspuns utilizator avertizat
| DoneDon a răspuns:

Eu sunt la economic, am terminat a 9-a...profilul ii super fain daca iti place si ceva matematica (de pe a 11-a nu mai fac fizica, chimie, biologie) happy