| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Ce capitole mai importante sa învăț pentru bac la istorie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu putem sa iti dam noi niste capitole anumea dar daca citesti toata cartea,,Istoria Romaniei" de grupul editorial CORINT (
autorii cartii, mai precis,sunt: Mihai Bărbuleascu, Dennis Deletant, Keith Hitchins, Șerban Papacostea, Pompiliu Teodor) iti poate fi de ajutor.Eu am imprumutat-o de la biblioteca prima oara si dupa mi-am cumparat-o.

Tot pentru bac-ul la Istorie ar fi bine sa-ti reamintesti cam ce ai invatat si in clasele gimnaziale gimnaziale deoarece este o mica posibilitate sa iti cada pana si cel mai mic lucru de atunci.Cine stie? Poate sa-ti cada si din Alfabetul istoriei sa daco-geti sau ce ai mai invatat tu in clasele 5-8.
Sa repeti tot ce ti-a fost predat anul acesta!

Bafta si nu te panica la bac!

| VanillaQ a răspuns:

Acum ceva timp cand am dat eu bacul, am invatat tot dintr-un memorator (sunt toate lectiile dar prezentate pe scurt si doar elementele importante fara "povesti nemuritoare"), am mai citit din manual si am luat 9, 60.
Succes!