| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca poate pica la examen dintre fabula si basm? Ce sa imi repet mai mult?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Este ideal sa inveti la ambele, pentru ca nu poti estima despre care va trebui sa scrii la examen.

Daca ti se pare ca este prea mult de invatat, atunci o idee buna este sa inveti la fiecare dintre ele cat de poti de mult, pentru a fi sigur ca iei cel putin nota minima, pentru a putea fi sigur ca vei trece examenul.

Asta daca este prea mult de invatat si nu iti ajunge timpul sa inveti toata materia.

De aceea este cel mai bine sa inveti in timpul semestrului scolar toate lectiile (mai ales la materiile unde va trebui sa ai examen), iar inaintea examenului doar sa repeti acele lectii.

Astfel, este mai usor pentru tine si stresul provocat de examen, este mult mai mic.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trăim vremuri fabuloase. Așa că.

| daveSUPER11 a răspuns (pentru sadrian46):

Buna asta laughing se pare ca au fost vremuri epice

| sadrian46 a răspuns (pentru daveSUPER11):

Nu au fost încă, acum abia începe. A fost o dată ciuma lui Caragea. Peste ani perioada se va numi Covidul lui Iohannis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe ambele trebuie să le repeți fiindcă nu se știe ce va pica.Eu vreau fabula

| Goddessss a răspuns:

Basm nu are cum, ținând cont ca la basm este destul de mult de scris.

| morfeo a răspuns:

Repeta fabula