| Dumbi a întrebat:

Ce credeti ca se va da la EN la Romana? Anul trecut s-a dat Pastelul, la olimpici anul asta s-a dat Genul liric, iar in simularea de anul asta s-a dat tot Genul liric. Mai sunt sanse sa se dea si Luni, Genul liric? Eu as invata numai genurile(epic,dramatic, liric)…

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Nu invata doar genurile pentru ca te poti trezi cu fabula sau basmul si....inata-le pe alea mai impotate si nu te omora cu alea mai usoare(ex :balada)

| Dumbi explică (pentru Samariteanul):

Eu oricum o sa intru unde vreau, si peste 7, oricum iau la romana… D-aia as vrea sa invat doar genurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ne da balada sau genul dramatic fiindca astea nu s-au dat niciodata.

| Mihai11 a răspuns:

În 2011 s-a dat basmul. În 2015 s-a dat din nou basmul.

În 2012 s-a dat opinia textului dat. 2 ani mai târziu, în 2014, s-a dat din nou opinia, doar că era pentru o poezie.

Nu te baza doar pe ce nu s-a dat în anii trecuți. Este foarte posibil să se dea din nou ce amai fost și este la fel de posibil să fie ceva nou.

Spor la învățat și multă baftă la examenewinking