| grassu a întrebat:

Salut! Ce facultate ar fi mai usoara, dar sa poti gasi si un loc de munca in domeniu. Mersi

3 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Cam multe vrei.Sa stii ca facultatea perfecta pentru oricine nu exista.Ce mie mi s-ar parea usor, poate tie ti s-ar parea foarte greu, sau invers.In plus, nicio facultate nu-ti si garanteaza loc de munca! Depinde de tine, daca ai ablitati pe care angajatorii le cauta. Facultatea cea mai usoara e cea care-ti place cel mai mult( si nu e intotdeauna cea mai banoasa).Eu iti recomand sa alegi cu sufletul, nu sa te uiti dupa perspectivele de munca in domeniu, dar tu faci cum vrei.
Mult succes!

| taviyamato a răspuns:

Normal ar fi o facultate prin care te poti privatiza, ceva da genu poti face educatie fizica si iti deschisi un salon de masaj, sau stomatologie daca faci o faculta, cea mai usoara unde se castiga mult si nu sunt pretentii e aia de inginerie topografica de la alba iulia, un inginer topograf poate sa faca jmenuri kklau in Romania, mai ales ca industria terenurilor mere non stop, de obicei salariile sunt 1000 de euro plus ciordeala iei 1300 euro lunar

| Alyceee a răspuns:

Cea mai usoara facultate e aia care-ti place!