| energia a întrebat:

Salut.

Ce fel de cursuri se fac la specializarea comunicare si realtii publice?

1 răspuns:
| PeggyRock a răspuns:

Anul I: Teoria comunicării, Introducere în relaţii publice, Imagologie. Imagologie istorică, Redactare academică, Informatică I, Tehnica discursului public, Introducere in teoria organizatiilor, Introducere in sociologie, Stiinte economice. Management si marketing, Organizare de evenimente.

Anul II: Istoria comunicării, Introducere în științele politice, Metode de cercetare în științele comunicării, Teorii și practici de relații publice, Tehnici de redactare în relațiile publice, Semiotică. Teorii ale limbajului, Practică în relații publice, Cultură și comunicare, Geopolitică și globalizare.

Anul III: Mass-media și societatea, Etica în comunicare, Dreptul comunicării, Strategii și tehnici de relații publice, Gestionarea crizelor de imagine, Analiza imaginii organizațiilor, Imaginea publică a liderilor și a instituțiilor, Metode și tehnici de elaborare a lucrării de absolvire.