| flynn01 a întrebat:

Salut! Ce parere aveti despre citit? Cum credeti ca ar trebui citita o carte cu voce tare sau in gand? Credeti ca daca citesti o carte in gand, o poti memora mai usor decat cu voce tare?

2 răspunsuri:
| Smolbean a răspuns:

Salut. Eu am o părere foarte bună despre citit și despre cei care citesc. Aici depinde de fiecare, cum e stilul lui. Eu de exemplu citesc în gând, dacă citesc cu voce tare, citesc mai lent, și nu ma pot concentra.

| emilllyya a răspuns:

Depinde de om si de carte. Eu una in general citesc in gand. (cand citesc. Dar in peste 80% din dati doar "scanez" pagina si trec mai departe, nu stau prea des la fiecare cuvant etc).
Depinde de om. Pe mine una ma incurca sa spun cu voce tare in general, pe cineva poate ajuta. Important e sa iti dai seama ce merge mai bine pentru tine.