| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca e mai bine sa inveti? Sa citesti cu voce tare sau sa citesti in gand? De ce? Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

Cu voce tare, pentru ca te auzi ce spui si te poti concentra mai bine pe cuvinte, in schimb in gand mai sari un cuvant, mai auzi un zgomot de pe`afara/din casa si nu ai inteles nimic din fraza care ai citit`o, in timp ce citesti in gand in loc sa gandesti acolo esti la mancare/fete/baieti. si chestii de genu` laughing

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cu voce tare sa te auzi.happy

| AlexMrs a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! :*

| melaniame a răspuns:

Eu invat mai bine cu voce tare nu prea imi explic de ce... probabil ca ma aud singura laughing cert este ca daca citesc cu voce tare merge mai bine. apoi dupa ce invat fac pauza iar iar inainte sa ma culc recitesc tot. la fel si dimineata si le stiu foarte bine. dar se intampla des ca ultimele lectii care trebuiesc invatate sa nu prea le stiu ma apuca plictiseala :p

| ElizaAndreea13 a răspuns:

E mai bine sa citesti cu voce tare deoarece asa memorezi mai repede..eu te sfatuiesc sa te duci intr-o camera si sa fii singur si sa citesti cu voce tare happy