| BaiatFinut22 a întrebat:

Salut! Ce pareri aveti, s-au luat sau nu note mai mari anul acesta la bacalaureat fata de anul trecut?

9 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

N-am prea urmărit știrile, dar parcă se ușurează de la an la an, așa că n-ai ce să discuți despre "note mai bune".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De parca ar conta notele de la bac

| BaiatFinut22 explică (pentru anonim_4396):

Pentru unii da, pentru alții nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BaiatFinut22):

Pentru niciun angajator nu

| BaiatFinut22 explică (pentru anonim_4396):

Pentru un om care vrea sa faca o facultate da, iar licenta / masterul conteaza pentru angajator.

| 1234568807 a răspuns:

Nu stiu, nu ma intereseaza

| Smolbean a răspuns:

Avand în vedere ca procentul de promovabilitate a crescut și ca e unul din cel mai mare (în 2017 a fost cel mia mare, dacă nu ma înșel), da

| omaniparmeum a răspuns:

Tinand cont ca rata de promovare a crescut anul asta cu doar 5% in contextul in care avem un procent mai mic de absolventi de liceu inscrisi la bac - 77% fata de 83% anul trecut, nu cred. In acelasi timp, mediile de 10 la bac s-au injumatatit fata de anul trecut.

| nushcenumesaimipun a răspuns:

Procentul de oameni care au luat bacul din cei care l-au dat a crescut, dar sa nu uitam ca s-au inscris cu 20.000 de oameni mai putin