| Rares_Andrei_Ghita_1991 a întrebat:

Ce sanse credeti ca am sa intru la liceul Virgil Madgearu? Sunt 224 de locuri disponibile, si am trecut prima optiune.Am media 8, 59,iar anul trecut s-a intrat cu medii de la 8, 77 in sus(la economic).Si e adevarat ca anul asta o sa scada mediile, asa cum se zvoneste? Multumesc!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| ABCD122 a răspuns:

Cred ca o sa scada. Si eu am media de admitere mai mica -8, 33, iar media de anul trecut este in jur de 8, 53; si mi s-a spus ca o sa intru. Mult noroc!

| CtrlAltDelicious a răspuns:

Medile de adimitere sunt in functie de cum este evaluarea nationala, de exemplu anul trecut evaluarea a fost mai grea si medile au mai scazut dar daca anul acesta evaluarea a fost mai usoara, medile s-au mai ridicat.
Sper ca ti-am fost de folos, eu am fost CtrlAltDelicious, papa!