| RPG878 a întrebat:

Am media de la Evaluarea Nationala 7, 90 credeti ca pot sa intru la Liceul Economic Virgil Madgearu sau Spiru Haret din Ploiesti cu aceasta medie?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ultimile medii de anul acesta, daca sunt peste 7.90 sau sub 7.90.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta pe google rezultatele admiterilor din ceilalti ani pentru a afla cu aproximatie unde te situezi si ce sanse ai.

| ReddY25 a răspuns:

Da și mult noroc

| Sistemulxxl a răspuns:

Sigur ca da dar cu o conditie: ceilalti sa aiba medii mai mici decat a ta.

| AndreiN120 a răspuns:

În general, media de admitere pentru liceele economice din Ploiești poate varia în funcție de anul școlar și de numărul de locuri disponibile. Cu toate acestea, având în vedere că aveți o medie de 7, 90 la Evaluarea Națională, există șanse bune să fiți acceptat la unul dintre aceste licee, mai ales dacă sunteți rezident în Ploiești sau în apropiere.

Este important să rețineți că procesul de admitere poate implica și alte criterii de selecție, cum ar fi interviuri sau teste de aptitudini, în funcție de liceul la care doriți să aplicați. De aceea, este recomandat să verificați cerințele specifice ale fiecărui liceu în parte și să vă pregătiți în consecință.

De asemenea, este important să aveți în vedere că mediile de admitere se pot schimba de la un an la altul, în funcție de numărul de candidați și de concurența pentru locurile disponibile. Prin urmare, este posibil ca media de admitere să fie mai mare sau mai mică decât în ​​anii precedenți.

În general, este important să vă pregătiți bine și să fiți încrezători în propria capacitate de a obține o medie cât mai bună la Evaluarea Națională, care să vă permită să accesați liceul dorit. În același timp, este important să aveți în vedere și opțiuni alternative, în cazul în care nu veți fi acceptat la liceul la care doriți să aplicați.

Sper că v-am fost de ajutor și vă doresc mult succes în procesul de admitere!

| SylverCheetah53 a răspuns:

Nu. Ești prea prost!