| GloriusQ a întrebat:

Salut,cine se pricepe foarte bine la reacțiile alchenelor? Am nevoie urgent, vă rog!

3 răspunsuri:
| P3d1a a răspuns:

Daca ai pune o intrebare ai avea si raspuns

| DannyQ a răspuns (pentru P3d1a):

Ți se pare că lipsește semnul întrebării de la întrebarea pe care a pus-o? El/Ea a întrebat dacă cineva se pricepe, poți pur și simplu sa spui da sau nu.

| P3d1a a răspuns (pentru DannyQ):

Ceea ce vrea cel ce a postat de fapt, nu e sa stie cine de pe TPU "se pricepe bine la reachiile alchenelor" ci probabil cauta raspunsul la o intrebare care tine de subiectul precizat.

Eu i-am propus in mod indirect sa ceara direct ceea ce cauta, nu m-am referit la gramatica postarii.