| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum arata un agent vamal roman? Ma refer la acel agent care a absolvit o scoala profesionala in domeniu, ma puteti ajuta cu o imagine, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un exista agent vamal cu o profesioanla!
Profesionala este o scoala care se face fara liceu, iar ca agent vamal trebuie sa ai scoli mai inalte, adica terminat licuel, BAC-ul luat, apoi facut o Scoala de 3-4 ani de Agenti vamali sau Academie de Politie pentru ofiteri.

Cu scoala profesioanal ajungi doar un simplu muncitor, nu-i posibil sa ajungi agent vamal sau de politie.