| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Cum credeti ca va fi Evaluarea Nationala anul acesta? Usoara sau grea? Eu am vazut modelul la mate de la olimpici si a fost foarte usor.

8 răspunsuri:
| CryShiAtat a răspuns:

Anul trecut s-a dat foarte uşor la mate drept urmare mediile pentru liceu s-au dus naibii, în sensul în care au crescut foarte mult. Asta a provocat ca cei care s-au dus la licee bune, ei nefiind neapărat,, capabili" să facă faţă să ia note foarte mici. Drept soluţie cred că anul acesta se va da mediu, în sensul că va fi uşor cât să iei cel puţin un 5 însă vor fi nişte probleme cu un nivel de dificultate mediu mai apoi existând de asemenea şi exerciţii care să facă diferenţa, adică să necesită multă gândire.
Sper că te-am ajutat! happy

| BiancaMMM a răspuns (pentru CryShiAtat):

Ministrul Educației a declarat, totuși, că nu vor fi mai grele ca anul trecut...

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Eu sunt în clasa a vi-a și am făcut toate subiectele de clasa a viii-a la algebră și majoritatea subiectelor la geometrie.

| Nicudk a răspuns:

Anul trecut a fost usoara deci anul asta o sa fie mai grea, de nivel mediu... Daca înveti si tu putin o sa fie destul de usor dar daca nu înveti poate sa-ti dea cel mai usor examen ca tot greu ti se pare! Sper ca te-am ajutat! Succes!

| lunguabel a răspuns:

Eu sunt clasa a 8a si cred ca va fi usoara mai ales la mate.
Daca stai sa te gandesti nu e mai grea ca anii trecuti.
Iti urez bafta sa ai noroc sati pice ce numai ce sti!

| vladmariuss a răspuns:

O sa fie greu rau de tot deoarece de la an la an sunt probleme mai grele, dar daca esti pregatit nu ai nicio problema bafta la evaluarea nationala