| emipenet a întrebat:

Cat vreti/credeti ca veti lua la evaluarea nationala de anul acesta? Credeti ca va fi grea?
De când ati inceput sa invatati pentru ele?
E usor sa iei 5 la mate si 7 la romana?
Ajutor!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zici : Ajutor!

Adică noi, cum ți l-am putea acorda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4,50.
Foarte grea.
Nu învăț, nu-mi pierd timpul.
Nu, e imposibil.

| Shjilba a răspuns:

Buna. Eu sunt clasa a 9 a si am luat anul trecut in evaluări 9 80 si 8 90 (romana si mate). Nu cred ca o sa fie chiar atat de greu, cred ca la romana o sa pice ceva din epic. Si da, e usor sa iei un 5 la mate. Daca faci primul subiect unde ai doar de completat răspunsurile iei 4 si plus desenul si ceva formule la celelalte subiecte..iei 5. Iar la romana e ft important sa scrii compunerile si sa încerci macar niste variante de răspunsuri la celelalte cerinte. Bafta multa!

| LordFlacko a răspuns (pentru Shjilba):

Cat ai luat in simulari? Te-ai pus pe invatat dupa ce ai vazut cat ai luat?

| emipenet explică (pentru LordFlacko):

5.40 la Romana si 1, 95 mate...da m-am pus

| Shjilba a răspuns (pentru LordFlacko):

Păi in simulari am luat 8 la romana si 6 si ceva la mate. In general, din cate am auzit, simularile sunt mai grele. Am invatat si dupa, dar stii cum se zice:nu poti îngrașa porcu-n Ajun!