| iana96 a întrebat:

Salut, cum credeti, care este importanta literaturii in viata omului? Funda + vot primului raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| Maty2000 a răspuns:

Heey! Consider ca importanta literaturii in viata omului este ca aceasta dezvolta capacitatile si imaginatia omului.Persoana care descopera universul literaturii, devenind pasionat de lectura gandeste altfel, isi spune parerea altfel pentru ca literatura este un factor important in viata omului. Unele persoane care patrund in universul magic al lecturii considera literatura o necesitate fara de care nu pot trai.Astfel o expresie des intalnita este,, setea de lectura''. Sper ca te-am ajutat! Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fara invatatura nu faci nimic.Nu lucrezi ajungi pe strazi cauti prin gunoaie cu speranta ca vei gas ceva.De ce sa faci asta? De ce sa nu studiezi? De ce sa nu ajungi cineva? Dar desigur nimeni nu iti baga invatatura pe gura tu alegi drumul pe care vrei sa i-l urmezi.

| Rosu_Cristian_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai proasta argumentare auzita vreodata! sunt multi care nu au citit multe carti la viata lor. Si au ajuns foarte departe. Tu vorbesti, ca unii ajung pe strazi... ca ce? Ca nu citesc? Important e ceea ce faci, ceea ce stii. Poate cei care lucreaza in IT, nu citesc orice, te asigur. Citesc doar ceea ce este necesar lor. Asa ca tu esti unul din acei oameni, care de mic a fost indoctrinat cu asa ceva. Si e rau ba, pentru ca n-ai gustat copilaria, si dupa vi si te plangi ca nu ai viata sociala si multe altele. Mai bine taceai, sincer