| mariuschakra12 a întrebat:

Credeti ca sunt multi oameni care inteleg importanta alimentatiei in viata omului?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Da, multi inteleg insa nu dau importanta ca nu vor, le place sa manance, gustul bun la n produse si nu stau ei sa se abtina.
Cu atatea informatii peste tot, e imposibil sa nu sti asta, si la TV se mai zice, si in ziare, mai peste tot.

Dar degeaba...nr obezilor urca la nivel mondial, deci e f clara treaba.
Au ajuns de multe ori sa fie copiii mai bolnavi ca parintii de la alimentatie nasoala.

Nasoala in sens de ingrasat in principal, iar de aici vin alte boli, si paralel cu asta, poate apare si dislipidemie adica trigliceride si colesterol peste normal.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toți care au murit sănătoși

Uite acest om nu a mâncat fast food, alcool, consuma doar fructe, legume si carne de peste, ducea o viata sănătoasa dar a făcut infarct de la atâta bine.

Viata e o târfa, poți muri oricând, te pui in pat si mori subit

| SilentRain a răspuns:

Da, oamenii inteligenți care nu abuzează de mâncare și nu se lasă prostiți de fast-food

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Nu tine de inteligenta, eu am avut profesor universitar de 28 an care e gras, e f inteligent, dar omu are o problema si are pofta si foame mai mult decat trebuie, si cand te arde, iti zic eu ca te doare in pix de orice, nu conteaza cat de destept esti.

Asa cum sunt destui prosti care mamanca okey, ca asa le place.
Conteaza ce simti tu in mod natural.

Ce prosteala ma, cand pun trei bucati de ceafa de porc buna prajita cu mujdei si cu 3-4 portii mari de cartofi prajiti de la McDonald, mananc de trosnesc, oricat stiu eu ca e bine sau nu e bine, mai ales ca eu am facut 6, 5 ani de sala deci ma am f bine la nutritie si tot, stiu f bine ce si cum.
E bun rau tare, ce sa mai, asta e.
Si daca mai ai si o sticla de cola rece asa sa faca fsss cand deschizi dopu ala, mmmmmmm, bine, sa fie fara zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei educați înțeleg.

| InYourPants a răspuns:

Toti intelegem da nu ne pasa

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Foarte bine spus, nu ne pasa chiar daca stim importanta alimentatiei sanatoase, ca vrem sa ne simtim bine si placut si pe moment, ca nu avem 5 vieti totusi.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai nimeni nu baga doar cola si energizante, mananca diverse, dar nu neaparat sanatos.