| SpikLo a întrebat:

Cum pot invata mai repede "partile de vorbire" ma refer la :Substantive colective /Verbe auxiliare /Verbe copulative etc sad

1 răspuns:
| RaluuxD a răspuns:

La substantivele colective nu ai ce invata pentru ca e usor. de exemplu cand vezi cuvantul roi te gandesti imediat la un grup de albine s.a
verbe auxiliare. sorry, trebuie sa le inveti si nu sunt foarte greu de retinut si verbele copulative la fel. Si eu am avut probleme dar am facut asa:
Profa ni le-a dat cumva amestecate si eu le-am pus intr-o logica, de ex: prima era a se naste, si vezi tu cum faci. Sper ca te-am ajutathappy