| Autumnfeelings a întrebat:

Cum poti sa slabesti rapid pana la inceput scoli? fundita

Răspuns Câştigător
| Cåpåċεl a răspuns:

Buna! Singura metoda cu adevarat sigura este sa mananci sanatos, necombinand principiile alimentare.Adik, daca mananci macaroane (ca ai pofta dom'le,ce sa faci,sa nu adaugi proteine si lipide,ele fiind glucide,adica sa le mananci cu rosii puse-n tigaie cu sare si condimente,dar fara ulei si carne sau branzeturi! Sa nu crezi in toate pastilele aparute,astea chinezesti cu mere si alte chestii naturale, singura chestie cu adevarat buna este un regim de la "FOREVER", eu am incercat de toate si este singurul bun si care nu te dezechilibreaza hormonal si nici nu mai iei inapoi kg date. Poti face sport, de ex : mersul cu bicicleta, inot, jogging...
Poti merge la sala sa tragi de fiare.
Nu apela la diete.
Consuma mai putine grasimi!
Incearca sa renunti la : alune, ciocolata cu lapte, inghetzata, cipsuri, carnaciori, cartofi prajiti, toate astea le poti inlocui cu Sticksuri, ciocolata amara, iaurt de fructe, carne de curcan la gratar [presupun ca este buna ], salata cu piept de pui, cartofi [fiertzi ].
Mananca fructe!
Spor la slabit

5 răspunsuri:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Sa alergi zilnic, sa lasi carnea de o parte si sa imbratisezi legumele, fructele si seara iaurtul...sa faci abdomene(20 zilnice), flotari(10 zilnice) si run run run

| NuConteazăCine a răspuns:

Dieta (mancare sanatoasa, mese regulare, multe lichide - apa plata, ceai verde) + Sport (jogging, abdomene, sarit coarda, mers pe bicicleta, inot...). Singura solutie. happy (Pastilele de slabit iti distrug organismul - crede-ma, iar cremele "minune"... n-au niciun efect fara sport si dieta.)

| hummer24 a răspuns:

Alergat, sau saritul corzii cele mai bune exercitii din lumewinking bafta

| Lucrian a răspuns:

Alimentatie echilibrata din punct de vedere nutritional. Motivul pentru care un om se ingrasa este ca depaseste nr de calorii de care are nevoie. De proteina ai nevoie obligatoriu, pentru ca proteina reprezinta "caramizile" celulelor noastre (si asta scrie peste tot prin internet).
Este important sa iei sfaturi de la persoane care au cunostintele necesare, pentru ca zvonuri sunt multe. Eu de exemplu n-as putea sa-ti spun ca doar chestia X e buna, in rest nu e bun nimic, pentru ca nu am testat si nici nu am informatii despre toate lucrurile din lume.
Ce a functionat exceptional de bine la mine (si nu numai la mine) au fost produsele Herbalife. In medie slabesti 3-5kg/luna cu produsele Herbalife si daca mentii o alimentatie echilibrata te mentii pe termen lung (daca revii sa mananci mancarea care te-a ingrasat, o sa te ingrasi din nou).
Herbalife nu e altceva decat o alimentatie echilibrata cu putine calorii. Daca vrei sa incerci Herbalife (sau sa te mai documentezi), iti recomand www.nutrienti.eu (rezultatul meu il gasesti la http://www.nutrienti.eu/rezultat-slabire-Lucian-Nan). Mai multe informatii despre cum e cu Herbalife la http://slabireslabire.wordpress.com/2011/07/20/herbalife/

Succes!

| Alexander199 a răspuns:

Eu iti dau sfatul sa mananci numai doua feli de paine pe zi sa alergi 250 metri cand incepi cu dieta asta si cand incepi sa te pricepi alearga cam in fiecar zi 1 kilometru si nu numai sa nu mai mamamci dulciuri si nu multa carne asta este sfatul meu