| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Cum să fac să rețin mai repede ceea ce învăț? Îmi plac foarte mult materiile la care învăț, nu sunt atras la nimic altceva şi gând îmi e doar la ce trebuie să învăț, dar nu rețin mai nimic din ce învăț.
Ce să fac?

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca lecitina sau MemoPlus sau Neuro Optimizer(asta e cel mai bun)

| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-ti faci tu scheme, sa le colorezi, sa le faci mai atractive ochiului

| fearlessss a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ne spui si materiile, pentru ca in general cam difera modul de invatare in functie de materie.