| djsjs a întrebat:

Daca am 8 absente nemotivate in online facute din prostie de exemplu am adormit/nu m-am trezit din cauza oboselii etc si ajung cumva la 10 mi se va scadea media la purtare? Sunt clasa a 8-a

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru fiecare 10 absente nemotivate pe semestru se scade media semestriala la purtare cu un punct si aceasta prevedere se aplica si acum.
Vezi ca parintii iti motivga pana la 20 de ore pe semestru.

| sierra1 a răspuns:

"ajung cumva la 10 mi se va scadea media la purtare?"

da, așa zice regulamentul DAR incearcă să-ți indupleci dira/diru cu chestii lacrimogene, poate scapi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acelea nu sunt prostii, sunt lucruri... care se intampla si nu se intampla big grin

Legat de nota de la purtare, asa spune regulamentul. In practica insa... vorbesti cu profesorii si ar trebui sa poti rezolva cumva.

| Sn4k3 a răspuns:

In teorie da, in practica depinde de profesor. Absentele se pot motiva daca vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Daca dai scutire, nu (20 de absente pot fii motivate din motive personale si poti folosii si scutire falsa medicala pe aceasta perioada)