| RobertRdV a întrebat:

am o intrebare, dar vreau sa-mi raspundeti sincer fara injuraturi:
Un coleg de-al meu a avut pe primul semestru media 10 la purtare, iar acum din cauza absentelor are 6(are intre 40 si 50 de absente NEMOTIVATE) e posibil sa-l exmatriculeze si eu si el suntem in clasa a IX

3 răspunsuri:
| ZigZagMTFK a răspuns:

Da este posibil! S-a dat de mult timp o lege in care copilul se poate invoit maxim de 10 ori sau daca lipseste nemotivat la fel. Ai FUNDITA? rolling on the floor

| ZigZagMTFK a răspuns:

Da poate! S-a dat o lege de mult in care copilul are voie sa lipseasca de la scoala minim de 10 ori! altfel este exmatriculat din cate am auzit la stiri.

| ZigZagMTFK a răspuns:

Da se poate! S-a dat o lege in care copilul daca chiuleste de 10 ori de la scoala acesta este exmatriculat din cate am auzit la stirile de la PRO TV.